Интересно

Виплата зарплати один раз на місяць, буде каратися штрафом у розмірі мінімальної заробітної платиДержпраці у листі від 26.07.2018 р. №58920/4/4.3-ДП-18 роз'яснила, що у разі:

1) порушення строків виплати зарплати не більше як за один місяць - юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу відповідно до абз. 8 частини другої статті 265 КЗпП (1 мінімальна заробітна плата, 3723 грн), незважаючи на періодичність (1 - 2 чи більше разів на рік) вчинення такого порушення.

2) встановлення порушення строків виплати заробітної плати  понад один місяць - юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу відповідно до абзацу 3 частини другої ст. 265 КЗпП (трикратний розмір мінімальної заробітної плати, 11 169 грн);

3) одночасної виплати працівникам зарплати та компенсації втрати частини зарплати у зв'язку з затримкою термінів її виплати, підстави для звільнення суб'єктів господарювання від відповідальності за несвоєчасну та не у повному обсязі виплату заробітної плати ст. 265 КЗпП не передбачено;

4) виплати заробітної плати один раз на місяць (не проведення авансових виплат) юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу відповідно до абзацу 8 частини другої ст. 265 КЗпП (1 мінімальна зарплата, 3723 грн).