За перевищення граничної суми готівкових розрахунків до 1 вересня 2013 р., — адмінвідповідальність

Расчеты наличными

За перевищення граничної суми готівкових розрахунків до 1 вересня 2013 р., — адмінвідповідальність

З 01 вересня 2013 року Постановою Правління Національного банку України від 06.06.2013 № 210 «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою» (далі – Постанова № 210) внесено зміни до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року № 637, зокрема, у зв’язку із зазначеними змінами штрафні санкції у двократному розмірі сум виявленої понадлімітної готівки за кожний день у разі перевищення граничних сум розрахунків готівкою до суб’єктів господарювання не застосовуються.

  При цьому, відповідно до ст. 163 прим. 15 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-Х зі змінами та доповненнями порушення порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), у тому числі перевищення граничних сум розрахунків готівкою, недотримання установлених законодавством вимог щодо забезпечення можливості розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів — тягне за собою накладення штрафу на фізичну особу — підприємця, посадових осіб юридичної особи від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 Дія, передбачена частиною першою цієї статті, вчинена особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке ж порушення, — тягне за собою накладення штрафу від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 Статтею 58 Конституції України передбачено, що Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи.

 Враховуючи викладене вище, у разі виявлення контролюючими органами перевищення граничної суми готівкових розрахунків за періоди до 01.09.2013 р. до платника податків застосовується адміністративна відповідальність.