Особливості заповнення податкової накладної у разі постачання послуг з 1 квітня 2016 року

Особливості заповнення податкової накладної у разі постачання послуг з 1 квітня 2016 року

Податківці в інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР» (категорія 101.17) нагадують, що з 01.04.2016 р. податкова накладна складається за формою та в порядку, затвердженими Наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. № 1307. 

Графи 4 та 5 податкової накладної заповнюються відповідно до Класифікатора системи позначень одиниць вимірювання та обліку (КСПОВО), чинного на дату складання податкової накладної. 

У графі 4 зазначається умовне позначення відповідної назви одиниці вимірювання/обліку (українське), зазначеної у КСПОВО. 

У разі складання зведених податкових накладних, особливості заповнення яких викладені у п. 11 Порядку № 1307, у графі 4 вказується «грн». 

Якщо товар/послуга, що постачається, має одиницю обліку, яка відсутня у КСПОВО:

  • у графі 4 зазначається умовне позначення одиниці вимірювання таких товару/послуги, яке використовується для обліку та відображається у первинних документах; 
  • у графі 5 — код відповідної одиниці вимірювання/обліку, зазначений у КСПОВО. 

Якщо в графі 4 зазначено умовне позначення одиниці виміру, яка відсутня в КСПОВО, графа 5 не заповнюється.

 До графи 6 вносяться дані щодо кількості (об’єму, обсягу) постачання товарів/послуг.

У разі складання податкової накладної на повне постачання послуги або на суму коштів, що надійшла на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) у повному обсязі, у графі 6 податкової накладної зазначається «1».

У разі складання податкової накладної на часткове постачання послуги або на суму попередньої оплати частини вартості послуги у графі 6 зазначається відповідна частка наданої (оплаченої) послуги у вигляді десяткового дробу. Наприклад, у разі постачання частини послуги, яка відповідає половині обсягу, вказаного у договорі, або у разі отримання суми попередньої оплати у розмірі половини договірної вартості послуги у графі 6 вказується число «0,5».