Підприємці — неплатники ПДВ мають сплачувати ПДВ за послугами від нерезидентів

Підприємці — неплатники ПДВ мають сплачувати ПДВ за послугами від нерезидентів

ДФСУ у листі від 14.08.2017 р. №1587/С/99-99-13-01-02-14/ІПК зазначила, що суб’єкти господарювання, у т.ч. і фізичні особи — підприємці, як платники ПДВ так і неплатники ПДВ, з метою нарахування ПДВ є особами, які відповідальні за нарахування та сплату ПДВ до бюджету при отриманні послуг від нерезидентів та їх представництв, які не зареєстровані платниками ПДВ.
Отримувач послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України, нараховує ПДВ за основною ставкою податку на базу оподаткування, визначену згідно з п. 190.2 ПКУ.
Якщо отримувача послуг зареєстровано як платника ПДВ, то сума нарахованого податку включається до складу податкових зобов’язань декларації за відповідний звітний період.
Якщо ж отримувач послуг — неплатник ПДВ, то податкова накладна не складається. Він подає до ДФС Розрахунок податкових зобов’язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як ПДВ, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України.
Отже, будь-який підприємець, у т.ч. який знаходиться на спрощеній системі оподаткування та не зареєстрований як платник ПДВ, що отримує послуги від нерезидента, місце постачання яких визначено на митній території України, є податковим агентом такого нерезидента в частині нарахування та сплати ПДВ до бюджету за такими операціями незалежно від суми здійснюваних операцій.